KONST / Litografier / Litografi 7821086
*
nr 782 1086
Eric Hallström
(1893-1946), Sverige
Litografi, Eric Hallström (1893-1946), på trappan, motivets mått: 32 z 43
Eric Hallström, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1893, död 1946.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 oktober 2012
kl 17:59:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/10 13:11:02
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Eric Hallström
Eric Hallström, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1893, död 1946.
Läs mer om Eric Hallström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eric hallström grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trappan
-
9240 Färglitografi
2 st, Nils Erik Johansson (f. 1950), Sverige. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:21
-
7007 Färglitografi
Anna Mizak (f. 1939), Sverige. "Siluett". Signerad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:27
-
2014 Färglitografi
Bengt Elde (1939-2015), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:56
-
9126 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:30
-
9249 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:30
-
9269 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:34
*
Eric Hallström
Eric Hallström, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1893, död 1946.
Läs mer om Eric Hallström
nr 782 1086
Eric Hallström
(1893-1946), Sverige
Litografi, Eric Hallström (1893-1946), på trappan, motivets mått: 32 z 43
Eric Hallström, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1893, död 1946.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 oktober 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/10 13:11:02 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Eric Hallström
Eric Hallström, svensk mÃ¥lare och grafiker född i Stockholm 1893, död 1946.Läs mer om Eric Hallström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eric hallström grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trappan
-
9240 Färglitografi
2 st, Nils Erik Johansson (f. 1950), Sverige. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:21 -
7007 Färglitografi
Anna Mizak (f. 1939), Sverige. "Siluett". Signerad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:27 -
2014 Färglitografi
Bengt Elde (1939-2015), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:56
-
9126 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:30 -
9249 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:30 -
9269 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:34